Jdi na obsah Jdi na menu

Ukončení baletního roku 2007-2008

23. 6. 2008

 

21.6. 2008 jsme slavnostně ukončili letošní baletní rok (záznam ve videogalerii), který byl v mnohém přelomový a úspěšný, tak pojďme trochu bilancovat.

 

 

Obrazek

 

Již minulé prázdniny se v červenci 2007 zúčastnily 2 naše zástupkyně, Kateřina Děrešová a Rebeka Hengalová, Mistrovství světa v interpretačním umění v Hollywoodu (USA) a dosáhly skvělých výsledků (zlatá,stříbrná a bronzová medaile), podrobnosti zde

 

 

 

Na začátku školního roku jsme si ještě zahráli Broučky,ale pak jsme se již začali věnovat nácviku nového vánočního představení a pan choreograf a režisér Robert Balogh spolu s naší vedoucí Jitkou a trenéry nám vybrali krásný klasický balet Louskáček. To byl velký krok kupředu, ale o to náročnější úkol jak pro celý realizační tým tak i pro všechny děti (a bylo jich asi 80) ve věku od 4 let a samozřejmě i pro jejich rodiče. Tréninky začaly koncem září a až do vánoc  probíhaly skoro každý den a nejeden víkend, většinou v různých časech, neboť jsme se museli přizpůsobit časovému rozvrhu našich trenérů v divadle a později i tomu, kdy byl k dispozici baletní sál v divadle (ze začátku probíhaly tréninky ještě v Palomě, ale s blížícím se chladným počasím a špatným vytápěním v tomto prostoru jsme se postupně přesouvali do divadla). Občas něco v organizaci zaskřípalo, ale vzhledem k okolnostem to byly opravdu jen drobnosti. Samozřejmě bylo nutno chystat pro děti i kostýmy a vzhledem k tomu, že každý měl v průměru 2 až 3 role v různých kostýmech, nebyl to zdaleka jednoduchý úkol.

Obrazek

22.12. byla premiéra a jak se vše podařilo, o tom si můžete přečíst například v článcích Louskáček byl nejlepší letošní společenský i umělecký hit , Balet Louskáček tančí děti nebo Louskáček by mohl mít nárok na zápis do Guinnesovy knihy rekordů.

 

Snad jen že od prosince 2007 do dubna 2008 se konalo v divadle 7 představení pro veřejnost (všechna dopředu vyprodaná), 4 představení v dopoledních hodinách pro školy a zájem převýšil nabídku, klidně se mohlo konat několik dalších představení a o divácký zájem by se nemusela bát, přesto to byl oproti Broučkům značný pokrok. Na podzim 2008 by se měla konat ještě asi 4 představení.

 

 

 

 

 

Kromě Louskáčka se objevilo několik našich zástupců i v úspěšném baletu "Beatles & Queen" (a rozhodně tam nebyli jen do počtu) a Requiem/Carmina Burana.

 

 

 Samozřejmě jsme se nevěnovali jen představením, ale i tradičním tréninkům klasického i moderního baletu, gymnastice a rytmice (s vyjímkou nejmenších 4x týdně) a to pod vedením těch nejlepších trenérů z Moravského divadla a velký pokrok, který děti za rok udělaly, je jednoznačný.

 

 

Našim hlavním cílem je během tréninků a představení dosáhnout především toho, aby děti pohyb s hudbou bavil (jinak ani nejde dosáhnout toho, aby se tak náročného představení a náročné přípravy na něj zúčastnily i děti předškolního věku) a všechny se co nejvíce a vhodnou formou (danou jejich věkem) naučily. Samozřejmě také vytvořit skvělý tým či kolektiv dětí, kde se každému najde role úměrná jeho schopnostem, proto si v Louskáčkovi zahráli všichni, kteří měli zájem a navštěvovali tréninky. Příprava těch nejtalentovanějších je jen taková třešnička na dortu navíc, i když velmi sladká, a je zde vidět, že se dětem opravdu věnují ti nejlepší.

 

 

 

 V lednu 2008 začaly fungovat tyto internetové stránky, jejímž cílem bylo zpočátku především informovat o změnách v trénincích apod., postupně jsem se snažil doplňovat i další (snad zajímavé informace). Cílem nebylo a není udělat dokonalou profesionální prezentaci (to ani neumím, jsem jen amatér), ale především interní stránky pro rodiče a děti s aktuálními informacemi o dění v Baletním studiu. O tom jak budou vypadat v budoucnu hodně záleží na námětech od vás, ať už rodičů či dětí (například se chystá možnost objednávat si přes tyto stránky fotky a videa), v každém případě děkuji všem, kteří tyto stránky navštěvují (a návštěvnost každým měsícem stoupala :) a případně mi svými náměty pomohou.

 

 

 

 

 

V únoru jsme se stěhovaly ze studené Palomy do Žerotína. Ani zde nemáme podmínky ideální (i když se Jitka i další snaží to postupně co nejvíce v rámci našich možností vylepšit a mnohé se postupně daří), o to více je potřeba ocenit výsledky, kterých dosahujeme i vůči daleko lépe vybaveným baletním školám apod.

 

 

V dubnu 2008 jsme se s velkým úspěchem zúčastnili Tanečního galavečera v Národním domě v Olomouci.

 

Začátkem června 2008 jsme opět zazářili na 2.ročníku baletní soutěže v Hradci Králové , 4 medaile a jedna zvláštní cena v tvrdé konkurenci mluví za vše, ale hlavně zážitky pro výpravu cca 40 lidí nepočítaje mnohé rodiče.

Obrazek

 

 

 

 

Na konci června jsme bilancovali, ocenili děti, trenéry a vůbec všechny kteří mají podíl na tom co jsme zase dokázali (a je čím se chlubit), předvedli pár ukázek rodičům (viz videa) a pak uspořádali zahradní party pro děti i dospěláky (viz fotogalerie).

Obrazek

 

Zde bych chtěl za všechny především popřát vše nejlepší naší hvězdičce Kateřině Děrešové, která odchází do Prahy na konzervatoř a bude nám chybět (tančíš skvěle tak jim to tam všem ukaž), ale hlavně ať jsi šťastná a na cestě životem tě potkávají jen samé příjemné věci :) Také děkujeme za vše, co jsi pro Baletní studio udělala a někdy se na nás přijeď podívat, rádi tě uvidíme. 

 

 

 

 

Vše nejlepší přejeme i dalšímu našemu zástupci, který odchází na konzervatoř, tentokrát do Ostravy, a tím je Vojtěch Groot.

 

 

Hodně úspěchů a především skvělé zážitky  přejeme i soutěžícím, kteří nás budou v červenci  reprezentovat na letošním MS v interpretačním umění v Hollywoodu, konkrétně Kateřině Dostálové a Klaudii Lakomé.

 

 

 

 

 

Začátkem srpna se pak sejdeme na baletním soustředění, kde začneme nacvičovat opět nové představení, a to "Lvího krále", což znamená, že se opět posuneme trochu jinam, od klasiky k modernímu baletu.

 

 

A všichni věříme, že další rok bude pro Baletní studio neméně úspěšný a že uděláme další krok kupředu.

 

 

Roman Kadlec

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Srostlíková - pro Kačenku

9. 7. 2008 13:23

Milá Kačenko,chtěly jsme Ti s Verunkou popřát hodně štěstí a lásky v novém životě, který jistě bude plný úspěchů. Málokdo se může pyšnit takovou holčičkou jako si Ty, nejen že máš talent, ale máš i pokoru, kterou nemá jen tak někdo. I přesto, že si toho tolik dokázala, tak si nikdy nechodila s nosem nahoru jako mnozí, kteří toho ani z části nedokázali tolik co Ty. Jsi příkladem pro všechny děvčátka z baletu, které chtějí právem být jako Ty. Máme Tě rádi a těšíme se až se na Tebe půjdeme podívat do Národního divadla. Krásný život Ti přeje Verunka s maminkou!!!!!!!!!!! :-)

Kateřina Děrešova - Poděkování

28. 6. 2008 22:20

Milé baletní studio,chtěla bych se s vámi všemi rozloučit.Děkuji za všechno,co jste mě naučili a za zážitky,které jste mi poskytli.Nikdy na vás nezapomenu a přeji vám,ať se vám vše daří a ať máte hodně úspěchů!Vaše Kačka Děrešová :)