Jdi na obsah Jdi na menu

Zájezd - Louskáček - Německo - leden 2011

19. 12. 2010

Ve dnech 5.-6.1. se konal další zájezd do Německa s představením Louskáček.

 

Jelo se tentokrát do měst Bad Mergentheim (Kurtheater) a Straubing (Theater Am Hagen), ubytování 5.1. Hotel Central Bad Mergentheim.

5.-6.1. jeli E. Sukopová, M. Pospíšil, H. Odrobiňáková, A. Podlasová, S. Řihošková, N. Vitovjaková, A. Můčková, L. Kadlecová.

S dětmi jako doprovod jela tentokrát jen p. Pospíšilová, informace o průběhu a fotografie byly tedy tentokrát jen na ní a dětech.

Odjíždělo se v 6h ráno, cesta do Bad Mergentheimu byla dlouhá asi 700km, jelo se rovnou do divadla, kde je potřeba být vždy s předstihem, aby se stihly nachystat kulisy a celé technické zázemí. Pak také prostorová zkouška, neboť rozměry jeviště se na různých místech liší a je třeba se zorientovat. I tak stihli  navštívit 2x McDonald, ale vesměs vydrželi s bohatými zásobami jídla co měli s sebou.

Dle zpráv od p. Pospíšilové představení proběhlo bez problémů, i přes náročnou cestu vše dobře zvládli, na konci byl dlouhý aplaus. Jednalo se opět o něco jako "kulturní dům". Holky (i Mareček) si to opět užili, "užvanění" údajně byli ještě víc než ti předchozí, ale jinak byli podobně jako předchozí skupina bezproblémoví. Hotel byl pěkný, i když menší, po drobných rošádách se rozdělili do tří pokojů, Sára spala s p. Pospíšilovou a Marečkem, Eliška se Stázkou a zbytek měl pokoj pro čtyři. Druhý den nejprve ještě společně s Robertem Baloghem navštívili lázeňské městečko Bad Mergentheim a jeho krásné náměstí, bohužel v Německu byl v tento den státní svátek, tak bylo všude zavřeno. Tak se aspoň vyfotili před domem, kde bydlel Ludwig van Beethoven. Pak odjeli do 270km vzdáleného města Straubing, kde se stihli ještě posilnit v restauraci a pak už příprava a vlastní představení v divadle ve Straubingu (hrálo se od 19h).  Jednalo se tentokrát o velké divadlo. Představení se opět povedlo a i ohlas tomu odpovídal.  Ze Straubingu do Olomouce to pak bylo asi 590km. Protože všude hlásili "ledovku" na silnicích, měli jsme trochu obavy, ale v 6h ráno všichni šťastně dorazili do Olomouce.

Další informace případně ještě doplním, už teď ale chci poděkovat všem dětem (nejen svým jménem ale i za p. Pospíšilovou, divadlo a Baletní studio) za vzornou reprezentaci i bezproblémové chování a snad si to i při tomto kratším zájezdu aspoň trochu užili. Zvláštní poděkování pak znovu p. Pospíšilové, která kromě toho, že měla na starosti děti, chystala, skládala všem kostýmy, kontrolovala aby vypadaly jak mají a byly včas na správném místě, starala se i o rekvizity, pomáhala dospělým, protože o kostýmy všech se starala z divadla na zájezdu jediná osoba, viděl jsem sám, že toho bylo opravdu hodně a to jsem se jí snažil v prosinci aspoň trochu pomáhat. Po představení pak vše pověsit na ramínka, zkontrolovat aby nic nechybělo, uložit do skříní pro přepravu a u toho mít neustále přehled o dětech, je to dost náročné. Zhruba ve 22h se pak odjíždělo. Od pořadatelky turné paní Alexandry dostali drobné dárky. Kolem 2:45h opouštěli Prahu a rozhodli se jet přes Hradec Králové, kolem 6h všichni šťastně dorazili do Olomouce.

Fotografie jsou v přiložené fotogalerii, pokud někdo má další zajímavé fotky, tak se ozvěte.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář