Jdi na obsah Jdi na menu

Týden nejen s koňmi 2015, již popáté

24. 3. 2015

Také o letošních prázdninách (1.- 8. 8. 2015) jsem zorganizoval akci pro děti, kterou nazývám "Týden nejen s koňmi". Letos již popáté, opět v prostoru Rádíkova u Olomouce (chatkový tábor patřící k Chatě Pod věží). Opět byly součástí vyjížďky na koních (tentokrát ale z jiné stáje, protože p. Lorenc už své koně trvale přemístil do Řídeče u Šternberka). Pomáhali mi opět Kuba s Lindou jako minulá léta, letos ale pomohla i Lucka Kadlecová, která zájemcům jednak nabídla možnost si zatančit (vedla taneční hodiny), ale neměla tentokrát na starosti jen tanec, ale pomohla nám i s programem tábora. Cílem bylo ještě více zpestřit program tábora a přinést vedle osvědčených věcí z minulých let i další možnosti zábavy a to se myslím povedlo.

Stravovali jsme se jako v minulých letech v restauraci, která je součástí "Chaty Pod věží" (5 x denně jídlo + pitný režim), bydleli jsme v chatkovém táboře (chatky pro 2-4 osoby).

Stejně jako v minulých letech nejednalo se ani letos o klasický koňský tábor, ale o akci, jejíž součástí byly vyjížďky na koních (v podvečerních hodinách). Vyjížďky byly opět koncipované tak, aby přispěly k tomu, že se zájemci naučí v rámci možností na koních jezdit, a to úměrně svým schopnostem, tedy od jízdy na koni krokem s vodičem až po samostatný klus či cval. Pokročilejší tento rok především na cvičišti, začátečníci absolvovali vyjížďky s vodičem v terénu. Vždy s ohledem na věk a schopnosti dítěte a maximální možnou bezpečnost. Zbylý čas (dopoledne, odpoledne a večer) jsme věnovali táborovému programu (hry, soutěže, výlety, tanec, apod.), nechybělo ani osobní volno v rámci domluvených pravidel a výlet do menšího aquaparku v Bohuńovicích.

Tato akce sice nebyla klasický tábor, jednalo se o soukromou akci pro vybrané děti (původně z Baletního studia při MDO, pak i Baletní školy Iriny Popové), nebránili jsme se ale tak jako v minulých letech účasti dalších dětí, které program tábora zaujal, ať už těch, které již s námi v minulých letech byly nebo i úplně nových. Náš osvědčený tým (já, Kuba, Linda) byl doplněn Luckou, tak nás bylo dostatek na to, abychom děti pohlídali a mohli se jim i dostatečně věnovat. Celkem se tábora účastnilo přes 20 dětí, hodně bylo i nových, přibližně polovina i dětí mimo taneční školu.  

Fotografie z akce zde.

Informace o minulých ročnících zde.

R. Kadlec

 

 

Náhledy fotografií ze složky Týden nejen s koňmi 2015