Jdi na obsah Jdi na menu

Představení Mojžíš - příběh o princi egyptském

23. 1. 2010


Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

 

 

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

M.Šafářová - Páteční premiéra

24. 1. 2010 11:48

Podle mého názoru velice vydařená premiéra, velká gratulace všem, obzvláště se mně líbila E. Sukopová v roli Sipory, opravdu moc pěkný výkon.

O.Nováková - premiera

24. 1. 2010 9:24

Premiéra se mi moc líbila,děti byly úžasné.Poklonu dospělým,kteří s dětmi balet nacvičily.Přeji mnoho úspěchů všem,kteří se o vystoupení zasloužili.

admin - Premiéra

23. 1. 2010 23:22

Tak máme premiéru za sebou :) A nutno říct že se povedla a velmi dobře navázala na předchozí úspěšná vystoupení. Zároveň Baletní studio opět posunula dále. Mnohé věci jsou náročnější než v představení Simba, a to jak pro účinkující, tak i pro diváky (Mojžíš je asi pro trochu starší publikum, ale na druhé straně osloví možná více i "dospěláky").I z tohoto důvodu je dobře, že budeme nadále hrát i Simbu pro menší diváky. Nové je i větší zapojení profesionálních dospělých tanečníků než v předchozích představeních,pro děti je to v mnohém přínosem,jak to přijme publikum uvidíme.V každém případě skupinová vystoupení dětí jsou všechna úžasná,od těch nejmenších v palácovém tanci,hebrejských dětech přes otroky(hebrejce),židovskou svatbu,egyptské bohy,hořící keř,kobylky...Musím se zmínit samozřejmě i o sólových rolích,i když zde je vždy riziko,že na někoho zapomenu a on se bude cítit ukřivděn,ale prostě musím říct,že jsem byl zcela nadšen výkonem Elišky v roli Sipory, Robin(v roli Ramsese) když tančí naplno a soustředěně,což je případ premiéry,tak není k rozeznání od profesionálních tanečníků,o svých kvalitách opět zcela přesvědčila Klaudie(hůl - had), úžasný talent Sabinka excelovala v roli kouzelníka(a nejen v ní),v repríze si s touto rolí výborně poradila i Barunka,stejně se mi líbily i Jitka W. a Eliška Z. v rolích velkých kouzelníků.Nesmím zapomenout na Marečka,který své zkušenosti z podobných rolí za pár let určitě využije a určitě nás ještě překvapí.Zaujala i Anička nejen v Džbánovém tanci,líbila se i Viktorka,která se objevila zatím v roli boha spravedlnosti,ale určitě se brzy dočká i role Sipory(R.Balogh určitě pozná přesně ten moment kdy ji pustí na jeviště aby zaujala podobně jako Eliška).Výborní byli samozřejmě i dospělí tanečníci,o jejichž kvalitách nepochybuji,zde musím zmínit alespoň takřka neznámého Jána Kočíka, který zaujal jako Mojžíš.
Obdiv si zaslouží tvůrce scény p.Přikryl,všichni co se zasloužili o kostýmy,masky,paruky,pak především Robert Balogh za to,že to vše vymyslel a společně s Luckou Rojkovou s dětmi nacvičil,a samozřejmě také vedoucí Jitka W. za spoustu práce, která je s takovým projektem spojena. O tom,kolik času a úsilí to stojí,ostatně ví i rodiče a další rodinní příslušníci dětí.
Nejen toto,ale i předchozí představení jsou v mnohém jedinečná,tak doufejme že se nám podaří o tom přesvědčit nejen publikum z Olomouce a okolí.

Jana - premiéra

21. 1. 2010 12:48

Přeji všem velkým i malým, aby se jim zítřejší velký premiérový den co nejlépe vydařil, aby jejich rodiče byli na ně patřičně pyšní a aby v baletě i nádale panovala taková přátelská pohoda jako doposud.Všichni vám moc držíme palce a věříme,že budete jako vždy úžasní :-).

Dušan - Promo článek

20. 1. 2010 17:45

http://olomoucstred.naseadresa.cz/cz/s176-detail-zpravy/Regionalni-zpravodajstvi/c793-Zpravy/n30804-FOTO-Stovka-egyptskych-tanecniku-vystoupi-v-biblicke-show

admin - Re: Alternace doplnění

15. 12. 2009 11:11

Doplňuji informace, které jsem získal od vedoucí Jitky: U bohyní, Sipory či Mojžíše platí to,co jsem napsal, pravidelné střídání,ale kdo kdy bude vystupovat(např.na premiéře), to bude definitivně jasné až před představením v závislosti na tom,jak to komu půjde(rozhodující slovo zde má p.Balogh).U kobylek a rolí, které se ještě necvičí,může dojít v obsazení ke změnám v závislosti na tom,jak to budou děti zvládat.Vzhledem k objednávání lístků předem je to komplikace,ale protože se představení stále vyvíjí,asi to jinak nejde.Hlavně co se týká toho ledna,pak by to už mělo být jasnější.

admin - Re: Alternace

14. 12. 2009 23:30

U bohyní, keře, Sipory nebo Mojžíše se budou normálně střídat, u svatby by měli tančit všichni co chodí na zkoušky(náhradník by tedy byl jen někdo s větším množstvím absencí,ale to upřesní p.Balogh),na zbytek se musím zeptat a dám vědět.

Dušan - Alternace a nasazování do rolí

14. 12. 2009 11:32

Prosím u upřesnění, jakým způsobem budou na představení zastoupeny role, které mají alternaci, budou se pravidelně střídat, nebo alternace je jen jako záskok při absenci, atd..? Lístky na představení se prodávají s dvouměsíčním předstihem a pro rodiče, jejichž dětí se alternované role týkají je to informace podstatná.