Jdi na obsah Jdi na menu

Projekt Tarzan král džungle

Projekt Tarzan král džungle

Tarzan - Ivo JamborPo mimořádně úspěšných titulech Simba - příběh o lvím králi a Mojžíš - princ egyptský připravil tvůrce Robert Balogh velkolepou a atraktivní podívanou na bázi známého příběhu o Tarzanovi. Z osiřelého lidského mláděte vyrostl silný a spravedlivý král džungle. Jeho dobrodružný život změní expedice profesora Portera. Při prvním kontaktu s lidmi si Tarzan uvědomí, že je člověk. Navíc se zamiluje do profesorovy dcery Jane. Do hry však vstupuje zlotřilý průvodce expedice Clayton, který chce gorily zbavit svobody a v klecích je výhodně prodat. Populární příběh plný akce, napětí a lásky uvidíte ve ztvárnění dětí Baletního studia při MDO ve spolupráci s profesionálními tanečníky.

Premiéra měla být 23.12.2011 v 10h (přeložena na 28.1.2012), uzavřená předpremiéra (akce Olomouckého kraje) byla 22.12. v 19h.

Na realizaci toho představení přispěl výrazně i Olomoucký kraj. Přesto byla nutná, podobně jako u minulých představení, spoluúčast rodičů na projektu.

Tarzan se tančil v sezóně 2011/2012 celkem 12x, z toho 5x pro školy a představení pokračovala i v dalších několika letech.

A všechna představení se povedla, všichni zatančili moc dobře, za což jim patří náš dík a obdiv. Ten patří i tvůrci představení a jeho asistentce, tedy Robertu Baloghovi a Lucce Rojkové. Ukázali jsme, že Baletní studio je schopné vytvářet velká představení. TaTarzan malý - M. Pospíšilto jsou v mnohém jedinečná, ať už v počtu zapojení dětí, v tom, že se dětem věnuje výborný choreograf, který jim dokáže ušít role na míru, ale také v tom, že je tým Baletního studia v čele s Jitkou Weiermullerovou dokáže realizovat i v této pro kulturu nelehké době. Podobně jako v představení Mojžíš zafungovala i spolupráce s dospělým baletem Moravského divadla po taneční stránce.

Tarzan - král džungle - motýli

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář