Jdi na obsah Jdi na menu

Simba - příběh o lvím králi

25. 1. 2009

Po loňském mimořádně úspěšném Louskáčkovi přichází choreograf Robert Balogh s dalším, náročnějším představením, ve kterém zazáří téměř osm desítek dětí v čele s hvězdami studia Kateřinou Dostálovou, Klaudií Lakomou, Rebekou Hengalovou.

  Obrazek"Všechny děti ušly obrovský kus cesty, proto jsme se rozhodli, že uděláme ještě náročnější představení, než byl Louskáček," řekl Balogh, který podle svých slov o Simbě začal uvažovat loni v létě. Příběh podle něj vychází z klasické pohádky Lví král. "V našem pojetí je Simba dívka, ale není to jenom proto, že bychom měli v souboru málo chlapců," vysvětlil choreograf. S malou lvicí počítal podle svých slov od začátku. Simbu v různých etapách hrají hned tři malé baletky: Viktorie Zavřelová ztvární Simbu miminko, Kateřina Dostálová – zlatá a stříbrná z mistrovství světa v interpretačním umění v Hollywoodu USA 2008 – pak zatančí malou Simbu a neméně úspěšná baletka Rebeka Hengalová (3. místo na MS v USA 2007) se představí jako dospělá Simba. Jako pták Zazu se objeví Klaudie Lakomá, která má z mistrovství světa v USA v roce 2008 na kontě hned tři zlaté medaile.

 

 

Dobrodružný příběh diváky zavede do zvířecí říše, které spokojeně vládne moudrý lví král Mufasa. Tomu se narodí dcerka Simba, která se má stát budoucí královnou. Jenže králův bratr Scar, který si na trůn dělá zálusk, situaci nese jen těžko. Neúspěšně se pokusí Simbu i jejího kamaráda Nalla zneškodnit za pomoci zákeřných hyen, ovšem vyjde mu až druhý pokus. O život ale připraví samotného Mufasu a zodpovědnost hodí na Simbu, která raději utíká pryč z království. Daleko od domova najde nové přátele Pumbau a Timona a vyroste u nich v dospělou lvici. Jednoho dne pak přijde čas vrátit se zpět do rodné země, která strádá pod krutovládou Scara a vybojovat si právo na titul krále a zároveň naplnil lásku k Nallovi.

 

Obrazek

  "Děti práce na představení úžasně baví, jsou ochotné mu věnovat podstatnou část svého volného času," prozradila šéfka souboru Jitka Weiermüllerová. Podle ní je pro ně uvedení incenace před diváky velkého divadla obrovskou odměnou. Šestasedmdesát dětí ve věku od tří do šestnácti let se na nedělní premiéru připravuje déle než tři měsíce. Na jeviště divadla se ale tanečníci dostali poprvé při středeční zkoušce. "Měla jsem trochu trému, mám ji vždycky," přiznala mladičká gymnazistka Rebeka Hengalová, která hraje dospělou Simbu. Režisér a choreograf Robert Balogh poznamenal, že nejde o žádné matiné. "Diváci mohou očekávat představení se vším všudy včetně scény a náročných kostýmů. V tanci nechybí piruety, zvedačky či skoky," řekl. Lákavé jsou i role dospělých. V těch se objeví členové baletního souboru divadla. Diváci se tak mohou těšit na Ivo Jambora coby lva Mufasu, Renáta Mrózková ztvární lvici Sarabi, Radek Vojtěch zlého Scara, Petra Glacová, která s Irinou Popovou mj. také Robertovi Baloghovi asistovala při realizaci choreografií, zatančí hyenu Banzai.

 

  Premiéra 25.1.2009 se setkala u diváků s velkým ohlasem, děkujeme Robertu Baloghovi (režie, choreografie, libreto, hudební koláž, osobně vedl většinu zkoušek dětí), Jitce Weiermullerové (vedoucí Baletního studia, organizace představení), všem našim trenérům, kteří pomáhali s přípravou dětí, Eduardu Přikrylovi (scéna), Kláře Vágnerové (návrhy kostýmů), Petře Glacové a Irině Popové (asistentky choreografie, pomoc při zkouškách na představení), Marcele Grmelové, Ludmile Odstrčilové, Aleně Hronové (výtvarná podoba kostýmů), Lence Zbořilové, Olze Opletalové, Lence Bubeníčkové (výtvarná podoba paruk), Marii Burianové (inscipient), Janu Burianovi (hlavní osvětlovač), Jiřímu Arely (zvuk).

Velký dík patří samozřejmě především dětem za svědomitou náročnou přípravu, jejich rodičům a dalším rodinným příslušníkům za trpělivost a podporu dětí při velkém množství zkoušek, děkujeme samozřejmě našim sponzorům za finanční pomoc s představením. 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek


 


 


 


 


 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Simba


 

Komentáře

Přehled komentářů

leona s - 5,3 2010

5. 3. 2010 14:55

moc krasne představení tím chci všem poděkovat za krasné představeni

M.Procházková - Poděkování

23. 2. 2009 12:58

Všem, kteří se podíleli na představeních Simby se hluboce klaním.Broučci, Louskáček, Simba, to vše je neuvěřitelně nádherné. A pracné a drahé. Prosím, vydržte i rpo další roky.

Miroslava Čuprová - Premiéra

9. 2. 2009 20:04

Představení bylo tak nádherné,že jsem se neubránila slzám a dojetí z fantastického výkonu všech,hlavně ti nejmenší s jakou houževnatostí a radostí tančí.Nádherná hudba,kostýmy,scenérie na pozadí,prostě fantazie.Půjdem opět celá rodina v dubnu,i když máme DVD.Díky!!!

Lenka Vidovičová - Premiéra

28. 1. 2009 14:05

Znovu se mi potvrdilo, že umění pana Roberta Balogha je v českých poměrech naprosto vyjímečné (a dosud nedoceněné). Jeho cit pro hudbu i pohyb, fantazie, spojování konvenčních i novátorských baletních prvků je podle mého názoru obdivuhodné, i když nejsem kritik vzdělaný v oboru (mám jen ráda divadlo). Myslím, že jak dospělí profesionální tanečníci, tak i děti tančili nádherně a bylo na nich vidět, že jsou na jevišti rádi! Největší trému na premiéře jsme měli my, rodiče v hledišti a všichni kolem, kdo dobře víme, jak náročná příprava pro všechny to byla a co ji všechno provázelo...Takový nadšený potlesk a zasloužené ovace v Moravském divadle dlouho nebyl slyšet! Klobouk dolů a díky všem, kdo činnosti Baletního studia přejí úspěch.

Andrea Dvořáková - premiéra

27. 1. 2009 12:28

Premiéra byla úžasná, aplaus dlouhý tak, že už nás bolely ruce. Je to jakési zadostiučinění po těch měsících dřiny a chození na trénink. Ale nakonec to vždy stojí za to. Ne nadarmo se říká, že bez práce nejsou koláče a u baletu se sedmdesátkou dětí na jevišti to platí dvojnásob. Děkujeme.

Marie Skalková - premiéra

27. 1. 2009 10:28

I mě se představení moc líbilo, díky všem, kteří se na něm podíleli. Jelikož chodím na většinu představení měla bych přece jen jednu připomínku. Nešlo by při závěrečných děkovačkách přední řadu střídat? V první řadě zůstávají (i když zaslouženě) sólisté, z nichž jsou někteří i trenéři, a za nimi stojí ostatní převážně výškově nižší. I je bychom chtěli podpořit třeba jen tím, že nás v hledišti také uvidí.
Určitě ale nechci těmito řádkami snížit kvalitu představení. Bylo výborné a těším se na další.

Eva Krestýnová - premiéra

26. 1. 2009 21:17

Představení bylo nádherné!!! Díky hlavně choreografu Panu Baloghovi který měl tu snahu a práci s tolikati dětmi a vše zvládli na jedničku,prostě super!!! Samozřejmě díky i všem ostatním trenérům a také dětem které to zvládli na 100%! MOc se nám to líbilo a doufám že se v tomhle bude pokračovat i když někteří nám nepřejí ale Vy to zvládnete..:-) Držíme palce Vám všem i dětem! Děkujeme!

Roman Kadlec - Dojmy z představení

26. 1. 2009 8:44

Mně se představení také moc líbilo, smutný jsem byl vždy jen když končilo dějství, strašně rychle to vždy uběhlo,myslím že by představení klidně mohlo být minimálně o půl hodiny delší. Těžko někoho vyzvedávat, všichni odvedli maximum a patří jim náš dík.

Lenka Ptáčková - První dojmy

25. 1. 2009 21:48

Představení bylo naprosto úžasné!!!
Mělo spád a švih, střídaly se momenty napínavé, dojemné i veselé, které musely vtáhnout do děje všechny diváky. Výborné výkony sólistů byly podpořeny výkony všech ostatních dětí a především skvěle namíchanou působivou hudbou.
Lucinčin starší bráška se hned ptal, jestli může jít příště znovu.
Moc díky všem.