Jdi na obsah Jdi na menu

Kateřina Dostálová

Má 11let, od podzimu 2011 se chystá na konzervatoř do Brna, v Baletním studiu tančí již od jeho počátků, jak vidíme na fotografii (zcela vpravo), letos je to již její osmý rok.
listopad.jpg

Zúčastnila se postupně mnohých představení Baletního studia i Moravského divadla, například Louskáček, Mojžíš, Karel Gott, skvěle tančí v "Beatles & Queen", ale její největší rolí (a dle jejího vyjádření i nekoblíbenější) byla Simba ve stejnojmenném baletu.

 dsc_6266_thumb.jpg

Protože patří k nejtalentovanějším dětem, zúčastnila se mnoha soutěží. Například ze soutěže Hradecká Odette v roce 2008 si dovezla bronzovou medaili ("Cikánský tanec"), v roce 2010 medaili stříbrnou ("Hello Dolly"). Jejím prozatímním největším úspěchem ale bylo 6 medailí z Mistrovství světa v interpretačním umění v Hollywoodu v USA, v roce 2008 získala jednu zlatou a dvě stříbrné medaile (v kategoriích volný tanec, balet, jazz) a  v roce 2009 to byly 3 bronzové medaile (kategorie balet, jazz a muzikálový tanec). V roce 2011 se zúčastnila v německém Selbu kvalifikace na světový taneční šampionát amatérů, zvítězila a postoupila s tancem "Hello Dolly" (kategorie jazz/show dance jednotlivci) do světového finále, kde nakonec skončila na 11.místě. Na tomto šampionátu navíc tančila spolu s dalšími pěti dívkami i s choreografií "Jaro" v kategorii "balet - skupiny" (skončily desáté).

 

102.jpg

 

wc2009-1.jpg

selb_2011_058_small.jpg

V roce 2009 o ní a o Klaudií Lakomé natočila Česká televize dokument v rámci pořadu "Nehasit hořím". Obě byly zařazeny i mezi osobnosti roku 2008.

 

web_baletky.jpg

Sama Kačka si zatím nejvíce váží svých úspěchů na soutěžích v USA v letech 2008, 2009 a také toho, že o ní a Klaudii natočila Česká televize dokument. Z představení má celkem pochopitelně nejraději Simbu. Jako trenéry, co ji nejvíce naučili, uvedla Irinu Popovou a Roberta Balogha. O talentových zkouškách na konzervatoř, na které se připravovala s Irinou Popovou, řekla že byly "v pohodě". Po nástupu na konzervatoř jí budou nejvíce chybět kamarádky ale i celé Baletní studio jako takové.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

katka d. - odchod....

7. 8. 2011 2:20

bude mi moc smutno.......

Veronika Srostlíková - Re: odchod....

11. 8. 2011 19:17

Kači ty nám taky, zasloužíš si být na konzervatoři, moc ti to přeju. Ahoj Veronika S.

kačka dostálová - Re: Re: odchod....

11. 8. 2011 21:23

díky verunko