Jdi na obsah Jdi na menu

www.olomouc.cz(9)

26. 5. 2007

Baletní studio opět zaznamenalo velký úspěch

 Obrazek

V sobotu 19. května se v Hradci Králové uskutečnila Soutěžní přehlídka mladých tanečníků. Zástupci Baletního studia při Moravském divadle Olomouc opět zazářili a přivezli domů hned dvě ocenění.

 

Dějištěm soutěže, kterou pořádala královehradecká Taneční škola Rozmarýn, bylo Taneční a společenské centrum v areálu královéhradeckého Domu kultury Střelnice. Ve třech kategoriích (6 až 10, 11 až 15 a 16 až 25 let) pak společně soutěžili sólisté, páry, dua a skupiny. Soutěže se pak zúčastnili neprofesionální tanečníci z amatérskch souborů a základních uměleckých škol nejen z řady měst České republiky, ale také např. z polské Wroclavi. Odborná porota, v jejímž čele zasedl vynikající tanečník, choreograf a herec Vlastimil Harapes, pak měla nelehký úkol: musela posoudit celkem šestapadesát choreografií.

 
Obrazek
Členky Baletního studia při Moravském divadle zaznamenaly v Hradci Králové obrovský úspěch. Kateřina Děrešová se svou choreografií Pink Panter (Růžový panter) získala v kategorii 6 až 10 let 1. místo. „Robert Balogh připravil zcela novou a velmi zajímavou choreografii na Manciniho hudbu a Katka doslova uchvátila všechny porotce,“ komentuje vystoupení vedoucí Baletního studia Jitka Weiermüllerová a dodává: „Katku bychom rádi připravili na světový šampionát v klasickém baletu v Los Angeles v USA. Je to velmi nadaná dívenka, která by zde mohla uspět.“
Vlastimil Harapes si podle Jitky Weiermüllerové vystoupení malých olomouckých tanečníků velmi pochvaloval, byl nadšený i z vystoupení Zlatohláci z projektu Broučci. Právě za ztvárnění této choreografie získaly čtyři malé tanečnice v nejmladší soutěžní kategorii také 3. cenu. Baletní studio vystoupilo rovněž s dvěma dalšími sólovými choreografiemi a jedním skupinovým vystoupením.
A co je pro malé tanečníky největší odměnou? „Domů jsme přivezli dvě medaile a také krásná plyšová zvířátka. Pro děti je ale nejcenější právě ona zkušenost. Takové úspěchy je velmi posilují a dodávají jim sebevědomí. Už se všichni těšíme na další sezónu, ve které připravíme zcela nový titul. Uvažujeme o Lvím králi nebo Kočkách, ale vše závisí na ceně práv,“ dodává Jitka Weiermüllerová.
Úspěšné představení Broučci pak mohou diváci navštívit do konce sezony ještě dvakrát – a to ve čtvrtek 14. června a v pátek 22. června, vždy od 10.00 hodin.
 
 

Pavla Bergmanová

tisková mluvčí, Moravské divadlo Olomouc

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář