Jdi na obsah Jdi na menu

www.olomouc.cz - Malí tanečníci z Baletního studia opět dovezli medaile z Hollywoodu

27. 8. 2009
Obrovský úspěch slavilo opět Baletní studio při Moravském divadle na letošním Mistrovství světa v interpretačním umění v Hollywoodu. Stejně jako v předchozích ročnících, i letos malé olomoucké hvězdy zářily. Z Los Angeles přivezly tři stříbrné a čtyři bronzové medaile.

Obrazek

Foto: archiv Baletního studia

Do slavného města andělů zamířilo letos pět dětí. V konkurenci vrstevníků z dvadvaceti zemí světa se jim podařilo navázat na loňský úspěch. Naši zástupci si z mistrovství tentokrát přivezli celkem sedm medailí – tři stříbrné a čtyři bronzové,“ pochlubila se vedoucí Baletního studia Jitka Weiermüllerová.

Nejvýše dosáhly devítiletá Anička Tomášová, která v soutěži jednotlivců získala stříbrnou medaili v kategorii moderní tanec, a Eliška Sukopová, ta si přivezla stříbro v kategorii klasický balet. Mezi stejně starými tanečnicemi ve věku 8-10 let pak hned tři bronzové medaile "vytančila“ Kateřina Dostálová v kategoriích klasický balet, jazzový tanec a muzikálový tanec. Ve velmi silně obsazené skupině 13-15 let pak hned dvakrát uspěla párová dvojice Rebeka Hengalová a Robin Weiermüller. Za duety v kategoriích balet a muzikálový tanec vybojovala 2. a 3. místo.


Tanečníci opět ukázali vysokou uměleckou i technickou připravenost a díky svým výsledkům získali pro Baletní studio a tím pro celou Českou republiku významné licenční právo účastnit se tohoto prestižního celosvětového klání i v roce 2010 a pořádat středoevropská nominační předkola této soutěže.

Obrazek

Foto: archiv baletního studia

I letos připravoval malé tanečníky choreograf Robert Balogh, který se dětem z olomouckého studia věnuje již šestým rokem. Jeho originální choreografie slavily v Hollywoodu zasloužený úspěch. "Na přípravě se podílela také hlavní trenérka Irina Popova a sólistka baletu Moravského divadla Renáta Mrózková. Tento úspěch ale musíme vnímat jako ocenění několikaleté práce všech spolupracovníků Baletního studia,“ dodává Jitka Weiermüllerová.
Všechny úspěšné děti je možno vidět v představení Simba, které u olomouckého publika sklidilo obrovský úspěch.
 

Komentáře

Přehled komentářů

dušan - Další článek

14. 9. 2009 15:12

http://zpravodajstvi.olomouc.cz/clanky/Uspechy-deti-nas-zavazuji-k-dalsim-projektum-rika-vedouci-Baletniho-studia-Jitka-Weiermullerova-12171