Jdi na obsah Jdi na menu

Olomoucký deník - O emoce v baletu Simba se postaral i Jackson

26. 6. 2009

 

Obrazek

Právě Robert Balogh sáhl po písních popového krále v divácky velmi úspěšné inscenaci Simba, čímž Jacksona jen uplynulý víkend připomněl stovkám lidí, kteří pohádkovou tančení show v olomouckém divadle zhlédli.

 

V pátek bezprostředně po zprávě o tom, že Jackson je po smrti, dokonce Balogh i vedení baletního studia zvažovali, zda neuspořádat mimořádné představení pohádkové taneční show. Nakonec z toho sešlo.

„Úmrtí nás zasáhlo a jednáme o možnosti uspořádat představení, na kterém bychom mu jakýmsi způsobem vzdali hold,“ sdělila vedoucí Baletního studia Jitka Weiermüllerová.

Dvě skladby Jacksona vybral do taneční show o lví princezně, která patří mezi nejúspěšnější představení letošní sezóny, choreograf a režisér Robert Balogh. I když film Lví král Studia Walta Disneyho ověnčený Oskary doprovázejí písně Eltona Johna.

„Jsem fandou Michaela Jacksona. Je to legenda. Tyto jeho méně známé skladby se mi zdály pro představení emotivnější a z reakcí vím, že to tak skutečně působí. Je to dojímavější,“ sdělil Robert Balogh.

Jedna ze skladeb byla původně nakomponovaná pro jeden z nejznámějších Spielbergových snímků E.T. – Mimozemšťan.

Simba se naposledy hrála tento týden v úterý a možnost uspořádat další představení se včera nakonec ukázala jako nereálná. „Při nejbližší repríze v září však určitě Michaela Jacksona připomeneme. Osobně mu chci vzdát hold za jedinečnou práci, kterou odvedl,“ sdělil Balogh.

V taneční show, v níž se vzhledem k počtu chlapců v souboru oproti originálu nenarodí rodičům lví kluk, ale holka Simba, vystupuje osm desítek dětí, včetně medailistek z Mistrovství světa v tanci a baletu.

Kromě emotivní hudby dokreslují atmosféru představení i záběry zvířat v africké krajině promítané na plátno v pozadí scény. Simba je v pořadí pátým projektem Baletního studia a úspěšností navázalo na Louskáčka.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář