Jdi na obsah Jdi na menu

Sedmička - Balogh našel námět na balet v bibli

28. 1. 2010

 Olomouc / Choreograf a režisér Robert Balogh se po uvedení úspěšných titulů Broučci, Louskáček a Simba znovu vrátil ke spolupráci s Baletním studiem. S dětskými tanečníky, z nichž nejmladší ještě nechodí do školy, připravil v Moravském divadle novou inscenaci Mojžíš, příběh o princi egyptském. U inscenace Simba jste se nechal inspirovat animovaným snímkem Lví král, nyní je předlouhou další animovaný hit Princ egyptský. Jste velkým filmovým fanouškem?
Mám rád výpravné, krásné snímky. Samozřejmě se snažím sledovat, jaké filmy pro děti vznikají a které mají úspěch. Tak to bylo i v případě Prince egyptského. Ale inspiroval jsem se hlavně tématem filmu.
Neměl jste obavy, že biblický příběh bude pro děti náročný?
Rád si kladu náročné cíle. Příběh o Mojžíšovi patří ke všeobecnému vzdělání. Snad se mi povedlo u dětí ve světě plném počítačů vyvolat ty správné emoce a zájem o kulturu.
Jak náročný byl Mojžíš ve srovnání s předchozími tituly, které jste připravil s Baletním studiem?
Přeci jen pohádku děti pochopí snadněji než příběh z Bible. Je to pro ně něco vzdáleného. Musel jsem jim vysvětlovat, co je vlastně hlavní myšlenkou inscenace, jaké jsou postavy v ní a podobně.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář