Jdi na obsah Jdi na menu

www.olomouc.cz(42)

8. 8. 2008

Obrazek Kateřina Dostálová a Klaudie Lakomá, dvě členky Baletního  studia při Moravském divadle Olomouc, se na konci července zúčastnily 12. ročníku Mistrovství světa v interpretačním umění v Hollywoodu a dosáhly zde, navzdory tomu, že jsou teprve osmileté a navštěvují základní školu, mimořádného úspěchu. Z mistrovství světa si přivezly hned několik ocenění.

 
Foto: archiv MDO

Mistrovství světa v interpretačním umění je oficiálně považováno za „Mistrovství světa talentů“ a je jedinou akcí svého druhu. Letos se do soutěže přihlásilo přibližně 75.000 interpretů z více jak 40 zemí. Účastníci soutěžili v šesti oborech, z nichž jsou nejoblíbenější zpěv, tanec, herectví nebo hra na hudební nástroj. Účastníci jsou povinni své dovednosti předvést před náročnou porotou během jedné minuty.

 

Baletní studio MDO se hollywoodského klání talentů zúčastnilo již potřetí a vždy úspěšně. Letos bylo zastoupeno Kateřinou Dostálovou a Klaudií Lakomou, které do Hollywoodu odletěli v doprovodu rodinných příslušníků a trenéra Michala Klapetka. Ten označil atmosféru světové soutěže za úchvatnou a neopakovatelnou.

Obě dívky ve velké konkurenci vybojovaly cenné medaile. Klaudie Lakomá získala hned 3 zlaté medaile, a to v kategoriích Klasický balet (zde se stala i celkovou vítězkou), Jazzový a Lyrický tanec. Katka Dostálová pak získala zlatou medaili v kategorii Volný tanec a dvakrát stříbrnou medaili v kategoriích Klasický balet a Jazzový tanec.

"Je třeba podotknout, že obě dívenky soutěžily ve věkové kategorii 8-10 let, a tak vlastně patřily mezi nejmladší závodnice. Nakonec se jim ale podařilo starší a zkušenější dívky porazit,“ dodává k úspěchu vedoucí Baletního studia Jitka Weiermüllerová, která vnímá vítězství dívek jako největší ocenění své dlouholeté práce.

 

Velkou zásluhu na vítězství obou dívek má choreograf a režisér Robert Balogh a sólisté baletu MDO Renata Mrózková a Michal Klapetek, kteří dívenkám připravili skvělé originální choreografie. Že malí olomoučtí tanečníci a tanečnice nechtějí usnout na vavřínech, svědčí i to, že sedmdesát z nich tráví část svých prázdnin na letním baletním soustředění. Tam se připravují na premiéru baletu Lví král, jež bude uvedena v režii Roberta Balogha letos na podzim.

 
 

Bohumír Kolář

 

Náhledy fotografií ze složky WCOPA 2008

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář